Живот
Трамп одобрил напад врз Иран,па се предомислил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 21 јуни 2019
tramp1t.jpgДоналд Трамп одобрил одмазднички воени напади на Иран вчера, пред да се премисли, јавуваат американски медиуми.
Читај повеќе...
 
Почина Кирил Ценески,авторот на "Црно семе" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 јуни 2019
kirilc1q.jpgМакедонскиот филмски филмски режисер и сценарист Кирил Ценевски почина денеска на 76 години во Скопје, соопшти Кинотеката на Македонија. Ценевски, авторот на култниот „Црно семе“ што му беше филмско деби, по многу параметри важи за единствена појава во македонската кинематографија.
Читај повеќе...
 
Почина култниот италијански режисер Зафирели PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 15 јуни 2019
zafireli1qq.jpgФранко Зефирели, еден од најпознатите уметнички фигури на Италија, почина на 96 години. Во кариерата долга над 60 години, Зефирели беше познат и признат како режисер на филмови, театарски претстави и опери. Неколку од неговите театарски поставки постигнаа голем успех на филмското платно, како на пример онаа со Џуди Денч во „Ромео и Јулија“ која подоцна стана оскаровец и блокбастер во киноблагајните во раните 1960 години.
Читај повеќе...
 
НАСА отвора вселенска станица за туристи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 14 јуни 2019
otvora1q.jpgНАСА ќе ја отвори Меѓународната вселенска станица (ИСС) за туристи од 2020 година и ноќевање во неа ќе чини 35.000 долари. Заменик директорот на ИСС Робин Гејтнс кажа дека годишно ќе се организираат две кратки приватни космонаутски мисии. Ќе се патува со американски летала и престојот ќе може да трае најмногу 30 дена.
Читај повеќе...
 
Хеликоптер се урна на покрив на облакодер во Њујорк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 10 јуни 2019
oblakoder1q.jpgЕдно лице загина во уривањето на хеликоптер на покривот од зграда на Менхетн, објавија противпожарните власти на Њујорк. Тие додаваат дека во леталото немало други патници.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 1712
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive