Живот
Лила Филиповска на распит за "Рекет" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 02 септември 2019
lila1q.jpgПо околу еден час сведочење, водителката Лила Филиповска, во чие присуство Бојан Јовановски – Боки 13 на 15 јули беше уапсен со торба евра на граничниот премин Богородица го напушти Обвинителството за организиран криминал и корупција. На новинарски прашања во врска со распитот за аферата „Рекет“, таа се смееше и неколку пати само кажа „чао друштво“, а на еден од снимателите му рече да пази да не ѝ ја растури фризурата. Потоа таа си замина,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Читај повеќе...
 
Најмалку петмина убиени во Тексас,САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 01 септември 2019
imidlend1q.jpgНајмалку пет луѓе се убиени во второто масовно пукање во Тексас во август.
Читај повеќе...
 
По 20 години конечно ќе му се суди на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 31 август 2019
alk1q.jpgПо цели 20 години, конечно ќе му се суди на наводниот архитект на нападите на Ал-Каеда врз САД, Калид Шеик Моамад и на уште четири лица кои се држат во затворот Гвантанамо. Тамошниот воен суд одреди дека судскиот процес ќе почне на 11 јануари 2021 година и тие се обвинети за воени злосторства, вклучувајќи тероризам и убиство на речиси 3.000 луѓе, за што можат да добијат и смртни казни.
Читај повеќе...
 
Протести во Бртианија по "пучот" на Џонсон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 29 август 2019
protl1q.jpgПовеќе од милион луѓе се потпишале на петиција со која се бара поништување на одлуката за суспензија на британскиот парламент. Таканаречената пророгација вчера беше одобрена од кралицата Елизабета Втора на барање на премиерот Борис Џонсон, кој смета дека така полесно ќе го спроведе брегзит до крајниот рок на 31 октомври, макар и без постигнат договор.
Читај повеќе...
 
76-ти Венециски филмски фестивал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 28 август 2019
festve1q.jpgВенецискиот филмски фестивал денеска го отвора своето 76. издание со похоливудска постава од вообичаено, најавувајќи и можни кандидати за Оскар.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 1759
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive