Живот
Сите жени се убави,вели Серена Вилијамс PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 12 септември 2019
ubavi1ee.jpgОткако изгуби во финалето на Отвореното првенство на САД, Серена Вилијамс се пресели од тениските терени на модната писта за да ја промовира новата колекција од нејзиниот моден бренд „Ес“.
Читај повеќе...
 
Трамп го отпушти Џон Болтон,советник за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 10 септември 2019
bolton1q.jpgДоналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон
Читај повеќе...
 
Џонсон не доби поддршка за нови избори во Британија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 10 септември 2019
tisina1q.jpgПетнеделната суспензија на британскиот парламент и официјално почна денеска, откако пратениците го спречија и вториот обид на премиерот Борис Џонсон да свика предвремени избори. Парламентот ќе биде затворен до 14 октомври и дел од пратениците гласно протестираа против одлуката, нарекувајќи ја срамна.
Читај повеќе...
 
Тарнер:Ми се смачи другите да ги правам среќни PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 09 септември 2019
tinat1w.jpgСедумдесет и деветгодишната музичка дива Тина Тарнер веќе десет години не пее, не танцува ниту сака да се дотерува. Но, големата пејачка е актуелна периодов по мјузиклот базиран на нејзиниот живот насловен „Тина: Мјузиклот за Тина Тарнер“ кој од следниот месец ќе се игра на Бродвеј. Продукцијата од 16. 5 милиони долари досега се изведуваше од Лондон до Хамбург, а насловната улога ја игра Адриен Ворен,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Читај повеќе...
 
Трамп ненадејно го откажа мировниот договор со... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 08 септември 2019
tramp1t.jpgАмериканскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ги откажал мировните преговори со талибанците, со што требаше да се стави крај на 18-годишната војна на САД во Авганистан. Трамп твитна дека денеска требаше да се состане со авганистанскиот претседател Ашраф Гани и високи лидери на талибанците, но ја откажа тајната средба во Кемп Дејвид, откако милитантите признаа дека стојат зад неодамнешниот напад во кој загина американски војник.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 1759
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive