Живот
Наскоро ќе читаме пластични весници PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 15 октомври 2008

logo.jpgГерманско-британската компанија "Пластик-логик" наскоро ќе почне со производство на пластични весници.Автори на овој нов модел на весници се студентите од Лабораторијата Кевендиш на Универзитетот Кембриџ.

Последни измени ( среда, 15 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Мајката на Спирс сака Џулија Робертс да ја игра ќерка и PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 15 октомври 2008

britni.jpgМајката на Бритн Спирс преговара со некои холивудски студија за екранизација на нејзината конторверзна книга "Низ луња" за животот на нејзината ќерка.

Последни измени ( среда, 15 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Ринго Стар нема повеќе да дава автограми PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 13 октомври 2008

ringo.jpgТапанарот на легендарните Битлси Ринго Стар  во иднина нема да дава автограми и ќе ја исфрли целата пошта која ќе му ја праќаат обожавателите,кажал во својата видео порака која ја објавил на својот сајт.

Последни измени ( понеделник, 13 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Мрежа ќе ги спасува самоубијците на Голден гејт PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 12 октомври 2008

golden_gejt.jpgКалифорниска фирма која се грижи за познатиот Голден гејт во Сан Франциско донела одлука за поставување на мрежа која ќе ги спречува потенцијалните самоубијци да ја реализираат својата намера.

Читај повеќе...
 
Загина австрискиот политички лидер Хајдер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 11 октомври 2008
zaginat.jpg

Австрискиот ултрадесничарски политичар и долгогодишен лидер на Слободарската партија Јорг Хајдер денеска го изгуби животот во сообраќајна несреќа.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 221 222 223 224 225 Следно > Крај >>

Резултати 1999 - 2007 од 2025
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive