Живот
Нуклеарен бункер претворен во хотел PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 ноември 2008
bunker.jpgБраќата Франк и Патрик Риклин изнајмиле нуклеарна скривница која се наоѓа недалеку од швајцарскиот град Севелена и отвориле хотел со нула луксуз.
Читај повеќе...
 
Дете свирепо убиено во Нов Зеланд PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 ноември 2008
dete.jpgДвајца младинци од Нов Зеланд се осудени за убиство на тригодишно девојче, откако со месеци ја мачеле. Браќата Виреми (19) и  22 – годишниот Мајкл Кертис, се соочуваат со доживотна робија за убиство на Ние Глеси.
Читај повеќе...
 
Албанците подготвуваат атентати во Србија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 ноември 2008

cia.jpgАмериканската разузнавачка агенција (ЦИА) направила таен извештај во кој се наведува дека албанските екстремисти на Косово подготвуваат атентати на српските политички лидери, дознава српски “Пресс“ од добро информирани дипломатски кругови.

Последни измени ( вторник, 18 ноември 2008 )
Читај повеќе...
 
Француски пратеник убил жена и се самоубил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 ноември 2008
pratenik.jpgПратеникот во францускиот парламент, Жан Мари Деманж, денес убил една жена пред да изврши самоубиство во Тионвилу, на северот од земјата, соопштува француската полиција.
Читај повеќе...
 
Линзи и Саманта се "фатија" за носовите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 ноември 2008
nosevi.jpgЛинзи Лохан и нејзината девојка Саманта Ронсон стигнаа од Лос Анџелес во Лондон каде што Саманта ја очекуваше двочасовен DJ сет во еден лондонски клуб.

Бидејќи секој чекор на девојките беше следен од новинарите, најголемо внимание предизвика токму оваа фотографија на која девојките во исто време ги ’чистат’ своите носови
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 Следно > Крај >>

Резултати 1963 - 1971 од 2013
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive