Живот
Француска болница открила КОВИД-19 од декември PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 05 мај 2020
pariz1q.jpgФранцуска болница која повторно тестирала стари брисови од пациенти со пневмонија открила случај на коронавирус кој датира од 27 декември.
Читај повеќе...
 
Милијардерот Бафет ги продаде сите акции од... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 04 мај 2020
bafet1.jpgМилијардерот инвеститор Ворен Бафет рече дека неговата компанија „Беркшир Хатавеј“ ги продала сите свои акции во четирите најголеми американски авиокомпании. Говорејќи на годишното собрание на акционерите, Бафет рече дека „светот се смени“ поради коронавирусот. Тој рече и дека погрешил што инвестирал во авиоиндустријата.
Читај повеќе...
 
Африкански рецепт за КОВИД 19: тревки,коњак,црква PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 03 мај 2020
recept1.jpgМногу африкански политичари се борат против пандемијата на КОВИД-19 со научни методи. Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамбафоса, се опкружи себеси со врвни експерти. Салим Абдул Карим, главниот советник на владата за пандемијата, често го споредуваат со Ентони Фаучи, врвниот американски имунолог, кој важи за глас на разумот во администрацијата на Доналд Трамп.
Последни измени ( недела, 03 мај 2020 )
Читај повеќе...
 
Ким Џонг Ун отвори фабрика откако 20 дена... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 02 мај 2020
kim1.jpgСеверна Кореја не даде објаснување што се случувало со Ким Џонг-ун откако тој се појави во јавност за првпат после 20 дена.
Читај повеќе...
 
Вооружени демонстранти влегоа во Сенатот на Мичиген PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 01 мај 2020
micigen1q.jpgВооружени демонстранти влегоа во зградата на Сенатот на Мичиген, барајќи укинување на рестриктивните мерки, воведени поради коронавирусот.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1967
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive