Живот
Бегајте од неколку типови на мажи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
вторник, 09 јуни 2009
aeroprodavnica.jpg

Книгата ,, Bullies, bitches and bastards”, дело на две британски новинарки во една книга ги опишува разните типови на личности со кои што можете да се сретнете во секојдневниот живот. Ајлин Кондон и Аманда Едвардс ве советуваат кои мажи и жени треба да ги избегнувате.

Читај повеќе...
 
Настраданите патници на "Ер Франс" ги изеле ајкули? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 07 јуни 2009

erfrans.jpgПотрагата по остатоците  од паднатиот авион  на "Ер Франс" и по телата на патниците продлжува со учество на поголем број  бродови и авиони од повеќе земји.Постојат стравувања дека телата или пропаднале во океанските длабочини,,или пак ги изеле ајкули.Потврда за ова нема, но расте нетрпението  кај роднините на настраданите.

Последни измени ( недела, 07 јуни 2009 )
Читај повеќе...
 
Дастин слабее со мастурбирање PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 07 јуни 2009
dastin.jpgДастин Хофман откри дека редовно мастурбира за да се одржува во форма, а на тој начин полесно ги согорува и калориите.
Читај повеќе...
 
Јунакот од "Кил Бил" се обесил? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 04 јуни 2009

dejvid.jpgПознатиот глумец Дејвид Карадин,пронајден е мртов во хотелска соба во Бангкок.Тој бил пронајден обесен,а полицијата претпоставува дека се работи за самоубиство,јавуваат светските агенции.

Читај повеќе...
 
Франција го потврди уривањето на нејзиниот авион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 03 јуни 2009

erfrans.jpgФранцуската воена команда потврди дека остатоците најдени вчера во Атлантскиот океан се од патничкиот авион на “Ер Франс“, што исчезна во понеделникот. Според експертите, сите 228 лица во авионот настрадале, а засега не се откриени телата на загинатите. Црните кутии се  претпоставува дека се наоѓаат на околу 2.000 - 3.000 метри длабочина во океанот и нивното вадење ќе биде многу тешко.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Резултати 1792 - 1800 од 2013
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive