Живот
Го оперирале Мајкл Џексон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 мај 2009
majkl9.jpgМајкл Џексон ќе мора да чека една недела за да дознае дали треба да оди на зрачење поради наводниот рак на кожата. Популарниот пејач кој наводно вчера имал операција во која му биле отстранети ткива од носот и градите ќе мора да почека за да види дали операцијата била успешна.
Читај повеќе...
 
Депримираната Џоли се заканува со самоубиство? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 мај 2009
dzoli.jpg

Брад Пит (45) се појавил во Кан лошо расположен. Анџелина Џоли (33) и тој наводно се скарале пред доаѓањето на филмскиот фестивал, а таа дури и му се заканила дека ќе се убие.

Читај повеќе...
 
Воен авион паднал врз куќа,96 мртви PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 20 мај 2009

kukarka.jpgТранспортен авион од типот "Херкулес",инаку американски адут во воздухопловството за превоз на трупи и  товар,полн со индинезиски војници и членови на нивните семејства,се урнал вчера при слетувањето на островото Јава.Во несреќата животот го загубиле 96 патници од вкупно 99 патници и 11 членови на екипажот.Две лица загинале на земјата.Во авионот имало и десет деца.

Читај повеќе...
 
Анџелина Џоли во Хаг поради Конго PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 20 мај 2009
andzelina.jpgАнџелина Џоли се наоѓа во Хаг, каде присуствува на судење за африканските воени злосторства. Американската актерка e во Холандија за да им даде поддршка на  децата-војници, кои во Хаг сведочат против озогласениот командант на Конго, Thomasa Lubange.
Читај повеќе...
 
Светските моќници ја скориле кризата во 2006 година PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 16 мај 2009

dolar1.jpgВо близината на Атина викеднов заврши 57 конференција на "Билдерберг" групата,која уште застапниците на теоријата на заговор ја нарекуваат "Светска влада во сенка".Во групата членуваат најмоќните луѓе на планетава кои го одредуваат правецот на развојот на светот.И овој последен состанок,според неофицијалните информации,нема да му донесе некое подобрување на Балканот.Индикативно е што веднаш по завршувањето на Конференцијата на "Билдерберг" ,во БиХ,Србија,Косово доаѓа американскиот  потпретседател Џозеф Бајден.Дали е тоа само коинциденција засега е тешко да се каже,

Последни измени ( сабота, 16 мај 2009 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Резултати 1756 - 1764 од 1966
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive