Живот
Почина познатиот новинар Владо Тулевски PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 22 октомври 2008

vlado.jpgПочина новинарот Владимир Тулевски, долгогодишен уредник на весникот “Вечер“ и поранешен дописник на весникот “Нова Македонија“ од Софија. По долгогодишно боледување синоќа, на 60-годишна возраст, згасна животот на еден од истакнатите македонски новинари. Погребот ќе се изврши денеска на Градските гробишта во Бутел, во 13 часот

Читај повеќе...
 
Продадени 750 илјади поштенски марки со ликот на Тоше PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 19 октомври 2008
marka_tose.jpg

Приближно 400.000 денари се донирани на меѓународната фондација “Тоше Проески“.  Како што информираат од Министерството за транспорт и врски, овие средства се собрани од досегашната продажба на филателистичкиот материјал издаден од страна на „Македонска пошта“, а наменет за зачувување на ликот и делото на Тоше Проески.

Последни измени ( недела, 19 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Хитлер умрел дури во 1964 година? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
сабота, 18 октомври 2008

hitler.jpgАдолф Хитлер  не извршил самоубиство на 30 април 1945 година,туку преку Шпанија пребегал во Аргентина и дека умрел во 1964 година.Ова го тврди авторот на бестселерот "Хитлер во Аргентина" Абел Басти.

Последни измени ( сабота, 18 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Папата Јован Павле Втори бил избоден со нож PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 октомври 2008
papa.jpg

Папата Јован Павле Втори бил избоден со нож од ултраконзервативен свештеник на Католичката црква на 12 мај 1982 година, за време на неговата посета на Португалија. Ватикан сиве овие години, случајот го држел в најстрога тајност.

Последни измени ( четврток, 16 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Наскоро ќе читаме пластични весници PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 15 октомври 2008

logo.jpgГерманско-британската компанија "Пластик-логик" наскоро ќе почне со производство на пластични весници.Автори на овој нов модел на весници се студентите од Лабораторијата Кевендиш на Универзитетот Кембриџ.

Последни измени ( среда, 15 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 Следно > Крај >>

Резултати 1747 - 1755 од 1777
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive