Живот
Во кино салите наскоро филм за Џексон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 12 август 2009

majkl9.jpgФилмот"This is it" за неодамна починатиот Мајкл Џексон  од 30 октомври планирано е да се емитува во кино салите низ целиот свет,во дистрибуција на Sony Pictures  соопштија од  дистрибутерската куќа "Tak".

Читај повеќе...
 
Викторија Бекам изгледа како страшило PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 август 2009

viktorija5.jpgАнглиската ѕвезда и некогашен член на групата 'Spice girls', Викорија Бекам ја шокирала јавноста кога се појавила на музичкото шоу Американски  идол кое минатата недела се одржало во Денвер.

Последни измени ( вторник, 11 август 2009 )
Читај повеќе...
 
Тоше загинал од ударот во приколката PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 10 август 2009
tose8.jpgМакедонскиот пејач Тоше Проески загинал во моментот кога неговото возило удрило во камионот, а не при ударот на Туарегот во заштитната ограда.
Читај повеќе...
 
"Индипендент":Бриони се нудат 2,5 милијарди евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 09 август 2009
brioni.jpgАнглискиот дневник "Индипендент" пишува дека Хрватска поради тешката економска ситуација ги продава Бриони за 2,5 милијарди евра.
Читај повеќе...
 
Четири години ќерката ја држеле во кафез PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 09 август 2009
kafez.jpgНорберт и  Аделхајд Х. од германскиот град Јетерборг четири години ја држеле својата ќерка  Менди затворена во кафез.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Резултати 1738 - 1746 од 2013
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive