Живот
"Цептер" ќе стане хрватски бродар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 19 август 2009
brod9.jpgФилип Цептер,познат како "крал на лонците" заинтересиран е за купување на три хрватски  бродоградилишта.пишува хрватското интернет издание "Бизнис".
Читај повеќе...
 
Српски "мигови" ќе го чуваат хрватското небо? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 август 2009

mig29-v.jpgХрватскиот лист "Слободна Далмација" објави приказна за наводната намера  на Србија,која е во рецесија да ја зајакне борбената авијација и своите услуги да и ги понуди на Хрватска  чие воздухопловство "е на ивица на преживување".

Читај повеќе...
 
Загина најпознатиот руски воен пилот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 август 2009

su_27a.jpgЗа време на изведувањето на  ефектни фигури во воздухот,денес недалеку од Москва,  во Русија, се судрија два воени авиони су 27,тешки по околу 28 тони.Двајца пилоти се катапултирале,додека пилотот Игор Ткаченко се здобил со тешки повреди на кичмата и  загинал.Не ќе беше оваа трагична  вест толку интересна за нашиве простори ако не се каже дека загинатиот пилот е еден од најдобрите летачи во Русија и командант на прочуената актобатска група "Руски витези".

Последни измени ( недела, 16 август 2009 )
Читај повеќе...
 
Зошто се крие Мараја Кери PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 август 2009

maraja.jpgИнформациите дека Мараја Кери ги одложиле некои незјини јавни  настапи ги навеле нејзините обожаватели да се запрашаат дали со  пејачката е се во ред.

Читај повеќе...
 
Се судрија два "сухоја"-загина пилот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 август 2009
suhoj5.jpgЕден пилот загина, а една жена е тешко повредена при судирот на два руски воени авиони Су-27.
Последни измени ( недела, 16 август 2009 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Резултати 1729 - 1737 од 2011
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive