Живот
Индијанец насликан во "Перивлепта" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 05 септември 2009
sleguvanje1a.jpgВо црквата Света Богородица Перивлепта во стариот дел на Охрид покрај трите познати раси,насликана е и четвртата –црвената  и тоа двеста години пред да биде  откриена Америка,потврдуваат експерти од Заводот и Музеј во Охрид.Црквата е изградена во 1295 година.
Последни измени ( понеделник, 07 септември 2009 )
Читај повеќе...
 
Балканот влегува во вселенска пресметка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 28 август 2009
vojna.jpgНајавата дека наводно  на Пентагон се откажува од поставувањето на антиракетен штит и радар за откривање на балестички проектили во Полска и Чешка, и дека тие ќе бидат лоцирани во Израел,Турција или на Балканот,земјите с на балканските постори треба да ги загрижи.Антиракетниот штит никога нема да заштити на Балканот,туку само може како ракетен систем да стане цел на руските вооружени сили и нивните ракети со голем домет.Русите нема да стојат со скрстени раце, бидејќи ваквите штитови ги сметаат за закана за нивната безбедност.Уверени сека дека антиракетниот штит не е наменет за ракетите што  би биле упатени од  Иран или Северна Кореја,туку како перфиден обид руските противвозудшни сили  да не можат да возврат на евентуален,не дај Боже, ракетен удар од западната алијанса врз цели во Русија, велат аналитичарите
Читај повеќе...
 
Се урна грчки "Канадер" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 27 август 2009
kanader5.jpgПилот на грчки авион за гасење пожар загина денеска, откако леталото од типот ПЗЛ се урна во Јонското море, кај островот Кефалонија.
Читај повеќе...
 
Замина Едвард,столбот на Кенедиеви PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 27 август 2009
edvard1.jpgПочина американскиот сенатор Едвард Кенеди, маркантна личност во Демократската партија, кој го презеде кормилото на едно од најлегендарните политички семејства во САД откако неговите двајца браќа беа убиени, соопшти семејството.
Читај повеќе...
 
Почина Едвард,последниот од браќата Кенедиеви PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 26 август 2009
edvard1.jpgАмериканскиот сенатор Едвард Кенеди познат како “Теди“, брат на поранешниот американски претседател Џон Ф. Кенеди, почина на 77 години по борба со тумор на мозокот.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Резултати 1720 - 1728 од 2011
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive