Живот
Објавени фотки на "црните вдовици" од Москва PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 31 март 2010
vdovici1.jpgКрвавите лица на двете жени бомбашки самоубијци што го нападнаа метрото во Москва се објавени низ московските медиуми неколку денови по серијата терористички напади,
Читај повеќе...
 
САД ги подбра "Христијанските воини" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 30 март 2010

bojovnici.jpgАмерика тргна во одлучна пресметка со припадниците на такавиканата организација "Христијански воини".Минатата ноќ беше уапсен и последниот  член на  оваа организација во државата Мичиген,кој е обвинет за иницирање на  побуна, користење на оружје за масовно уништување и поседување на оружје за вршње кривични дела.

Последни измени ( вторник, 30 март 2010 )
Читај повеќе...
 
Рики Мартин вели дека е геј PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 30 март 2010

riki9n.jpgРики Мартин соопшти дека е геј. Познатата латино ѕвезда на својот официјален блог напиша дека е „среќен хомосексуален маж“ и оти сака светот да ја знае вистината.
-Благословен сум да бидам тој што сум, напиша Мартин.

Читај повеќе...
 
Кинези го купија "Волво" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 29 март 2010

volvo7.jpg"Волво" гордоста на  Шведска и национална економска икона, за нешто повеќе од 2 милијарди долари го купија Кинези.Досега беше во сопственост на   "Форд",кој своевремено.во 1999 година ,за "Волво"плати близу 6,5 милијарди долари.Нов сопственик е кинеската компанија "Џили".

Читај повеќе...
 
Сталиновиот внук со тужби го брани дедоси PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 27 март 2010
vnuk4.jpgВнукот на Јосиф Висарионович Сталин,Евгениј Џугашвили, ја тужел една руска радио станица поради клевета на неговиот славен дедо.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Резултати 1711 - 1719 од 2013
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive