Живот
Умре авторот на "Судирот на цивилизации" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 28 декември 2008

hantington.jpgЕкспертот за политика Семјуел Хантингтон,авторот на контроверзната книга "Судир на цивилизациите",кој го предскажа судирот меѓу Западот и исламсиот свет,почина на 82 годишна возраст.

Последни измени ( недела, 28 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Синот на Гаскоњ:Таткоми наскоро ќе умре PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 27 декември 2008

gaskonj.jpgСинот на поранешниот  англиски фудбалски репрезентативец Пол Гаскоњ,дванаесетгодишниот Реган, изјавил денес дека неговиот татко  полека ја губи борбата со алкохолизмот и соменталните проблеми,

Последни измени ( сабота, 27 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Новинарите најнепогодни за брак PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 27 декември 2008
brak.jpgНавистина се исплати да бидеш доктор, пишува Ројтерс. Имено, најновите истражување спроведени на меѓународно ниво покажале дека луѓето најмногу им веруваат на припадниците на медицинската професија, дека најмногу им се восхитуваат, но и дека ги сметаат за најпосакувани брачни партнери.
Последни измени ( сабота, 27 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Глумец од серијата Сопранови се самоуби PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 26 декември 2008

kostelo.jpgГлумецот Џон Костело кој имаше епизодна улога во познатата американска серија Споранови,извршил самоубиство во 47 година од својот живот.

Читај повеќе...
 
Бритни ја копира Мадона PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 26 декември 2008
britni.jpgНа поп принцезата очигледно и недостига инспирација, па го направи она што и секоја принцеза би го направила – се угледа на кралицата. На неодамнешниот настап во Германија Бритни повторно облече костим каков што носеше Мадона на својата турнеја, и ова не и беше прв пат.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Следно > Крај >>

Резултати 1702 - 1710 од 1806
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive