Живот
Кели Престон сопругата на Траволта почина нан 57 година PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 13 јули 2020
keli1w.jpgКели Престон, актерка и сопруга на Џон Траволта, почина на 57 години по двегодишна битка со рак на дојка.
Читај повеќе...
 
И Трамп се појави со маска во јавноста PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 12 јули 2020
so_maska1q.jpgДоналд Трамп се појави со заштитна маска во јавност за првпат од почетокот на пандемијата на коронавирусот. Тоа се случи при посетата на воената болница „Волтер Рид“ покрај Вашингтон, каде што се сретна со ранети војници и здравствени работници.
Читај повеќе...
 
Возач на автобус во Франција убиен зошто не пуштил... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 11 јули 2020
odbile1r.jpgВозач на автобус во Франција почина пет дена откако бил нападнат од патници кои одбиле да носат заштитна маска, објави неговото семејство. Педесет и деветгодишниот Филип Монгијо останал во кома по нападот во југозападниот град Бајоне во неделата.
Читај повеќе...
 
Аја Софија ќе стане џамија,судот во Турција прифати... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 10 јули 2020
ajas1.jpgТурскиот суд го прифати барањето на  претседателот Реџеп Таип Ердоган и го поништи статусот на музеј на Аја Софија во Истанбул, една од најатрактивните светски туристички дестинации, и дозволи да стане џамија.
Последни измени ( петок, 10 јули 2020 )
Читај повеќе...
 
Исчезна градоначалникот на Сеул,оставил... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 09 јули 2020
seulg1.jpgПолицијата покрена потрага по градоначалникот на Сеул, Парк Вон-сон, кој се води како исчезнат.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 2013
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive