Живот
"Алкалоид" го продава "Дезинтал" во ново пакување PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 03 април 2020
dezintal1q.jpg„Алкалоид“ почна да го продава дезинфекцискиот раствор „дезинтал“ во ново пакување, само неколку дена откако предупреди дека на пазарот се појави фалсификат на овој негов заштитен производ.
Читај повеќе...
 
За една недела без работа останале 6,6 милиони Американ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 02 април 2020
rekordni1w.jpgПовеќе од 6,6 милиони Американци останала без работа за една недела, додека економијата на САД плаќа висока цена на пандемијата на коронавирусот. Ова е двојно повеќе во споредба со претходната недела, што исто така беше рекорд за земјата.
Читај повеќе...
 
Ниту еден лек досега не покажа ефикасност за Ковид-19 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 01 април 2020
koronav1b.jpgИзминатите неколку недели и месеци, Европската агенција за лекови (ЕМА) имаше соработка со многу производители на лекови и многу истражувања се во тек, но, во овој момент, врз основа на прелиминарните податоци до кои дојде ЕМА, ниту еден лек засега не покажа ефикасност во третирање на КОВИД-19, се вели во најновото соопштение на агенцијата на Европска унија.
Последни измени ( среда, 01 април 2020 )
Читај повеќе...
 
Слика од Винсент ван Гог украдена од музејот во Амстер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 31 март 2020
muzejv1.jpgСлика на Винсент ван Гог е украдена денеска од музејот Сингер Ларен во Амстердам, објавија официјални лица од оваа институција.
 
Трамп:Најголема смртност очекуваме наредните две ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 30 март 2020
tramp1t.jpgДоналд Трамп изјави дека федералните препораки во врска со коронавирусот ќе бидат продолжени низ САД најмалку до 30 април, иако претходно планираше да ја отвори американската економија до средина на месецот.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1920
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive