Здравје
Како да ги заштитите очите PDF Печати Е-Маил
Здравје
среда, 22 мај 2013
oci55.jpgВидот постојано треба да се чува. Пстојат многу правила кои треба да се почитуваат за заштита на видот, но три се најважни.
Читај повеќе...
 
Создаден е вештачки бубрег PDF Печати Е-Маил
Здравје
понеделник, 15 април 2013

bubreg88.jpgСо реконструкција на стар буберг кој го искористиле како една врста калап.лекарите од општата болница "Масачусетс" успеале во лабораториски услови да го создадат еден од најкомплицираните органи.Иако се уште не се ефикасни како природните,се цени дека за пет години оваа технологија ќе се применува и кон пацинетите.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 7 - 12 од 106
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive