Здравје
Мобилните ја зголемуваат мозочната активност PDF Печати Е-Маил
Здравје
петок, 17 јуни 2011
mobilen_clovek.jpeg
Научниците дошле до ваквиот резултат врз основа истражување спроведено во 2009 година со кое биле опфатени 47 лица на кои им е мерена мозочната активност додека комуницираат преку мобилните телефони, како и додека апаратите се исклучени, но се наоѓаат во близина на нивните глави
Читај повеќе...
 
Жаба лечи 70 болести PDF Печати Е-Маил
Здравје
петок, 10 јуни 2011
zapce.jpgИстражувачите од Kвинс Универзитетот во Белфаст, многу случајно и неочекуано дојдоа до откритие кое може да придонесе до пронаоѓање на лек дури и за 70 болести, вклучувајќи некои видови на рак, дијабетес и мозочен удар, пишува Дејли Мејл.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 42 од 106
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive