Здравје
Храна за добар сон PDF Печати Е-Маил
Здравје
среда, 01 февруари 2012
tuna.jpgПретераното внесување на алкохолни пијалоци и висококалорична храна пред спиење може да ви го поремети сонот, соопштила германската компанија за здраство ДАК.
Читај повеќе...
 
Заштитете ги забите PDF Печати Е-Маил
Здравје
сабота, 26 ноември 2011
zabi.jpgИсто како што е важно миењето на забите меѓу оброците, така може многу да помогне во превенцијата од расипување на забите и консумирањето на:

* чај: содржи флуорид, што штити од расипување на забите. Зелениот чај исто така содржи флавоноиди, што ги намалуваат заболувањата на непцата и ги зацврстуваат забите.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 31 - 36 од 106
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive