Здравје
Редовен секс за редовна менструација PDF Печати Е-Маил
Здравје
недела, 04 ноември 2012
tm4749_011.jpgБлагодарение на интимниот контакт, кај жената се зголемува нивото на естроген што потикнува да имаат редовен месечен циклус. Но ако имаат и редовен сексуален живот, со кондом, тогаш менструалниот цеклус целосно ќе се нормализира.
Читај повеќе...
 
Компирот го чува срцето PDF Печати Е-Маил
Здравје
среда, 17 октомври 2012
kompir.jpgВарениот компир  измешан со ананас го чува срцето,порачуваат лекарите.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 13 - 18 од 106
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive