Актуелно
Пловечки хотел со ледени бањи и сауни отворена... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 05 февруари 2020
plovecki1q.jpgПловечка оаза која комбинира природа и дизајн е наречен новиот луксузен хотел кој се отвори во Шведска, во срцето на Скандинавија.
Читај повеќе...
 
Пет децении од првиот "Ситроен-ГС" кој се правеше и во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 февруари 2020
sitro1q.jpgНа претстојниот саем „Ретромобил“ во Париз, што се отвора утре, „Ситроен“ ќе ја одбележи 50-годишнината на еден од своите најпрепознатливи модели – ГС, кој беше многу популарен и на овие простори бидејќи се склопуваше во Југославија.
Читај повеќе...
 
Мачка ги наследи милионите на Лагерфелд и стана ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 03 февруари 2020
supet1q.jpgШупет стана најбогатата мачка на светот откако по смртта на славниот дизајнер Карл Лагерфелд во февруари минатата година ѝ припадна добар дел од неговото наследство од 200 милиони евра.
Читај повеќе...
 
Мало село во Баварија стана нов центар на ЕУ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 февруари 2020
centare1.jpgСега кога Европската Унија има една држава помалку, нејзиниот географски центар се помести кон југоисток и сега се наоѓа во здодевно поле во Баварија.
Читај повеќе...
 
Прв пат по 90 години ќе може да се ноќева во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 29 јануари 2020
julija1q.jpg„Аирбнб“ објави дека собата на Јулија во историската зграда од 16. век во Верона ќе може да се изнајми на 14 февруари, Денот на вљубените.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 919
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive