Актуелно
Франција ги забрани детските избори за убавина PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 18 септември 2013
ubavina00.jpgФранцускиот Сенат изгласа да се забранат изборите за убавина за деца под 16 години, со цел да ги заштити децата, особено девојчињата, прерано да бидат сексуализирани.
Читај повеќе...
 
Не можел да добие СИДА,па се самоубил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 17 септември 2013
otporen200.jpgСтивен Крон, сликар и вајар кој е познат како „човекот кој не може да добие СИДА“, изврши самоубиство на 66 години.
Читај повеќе...
 
Четиригодишно дете умрело од паразит во водоводот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 15 септември 2013

cetvorogod2.jpgЧеитригодишно дете од  Сент Бернард Париш во Луизијана,САД,починало откако се заразило со смртоносна Naegleria fowleri.Детето починало од запаление на мозокот кое го предизвикал овој паразит.Несреќното дете се заразило од водата во градскиот водовод.

.

Читај повеќе...
 
"Мерцедес" без возач PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 14 септември 2013

bez_vozac44.jpg„Мерцедес“  претстави револуционрен систем за "умно" возење без  шофер,додека 40 насто од новите модели на Меѓународниот салон на автомобили во Франкфурт биле на електричен или хибриден погон.

Читај повеќе...
 
Во Јапонија живеат 55 илјади стогодишњаци PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 13 септември 2013

sto5v.jpgСкоро 55.000 Јапонци се постари  од 100 години. Оваа неверојатна бројка покажува  колку начинот и философијата на животот на жителите на оваа земја влијаат врз здравјето и врз долговечноста.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Следно > Крај >>

Резултати 820 - 828 од 985
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive