Актуелно
Р'ѓосан брод плови без посада по Атлантикот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 25 февруари 2013

brod900.jpgЗар'ѓаниот брод "Љубовта на Oрлов", долг 100 метри, кој името го добил по руската филмска ѕвезда од триесеттите години од минатиот век,плови по меѓународните води кај брегот на Канада  по двата несупешни обиди да биде одвлечкан на отпад.На него нема посада,ниту светло  кое би предупредило на присуство на пловен објект.

 

 

Последни измени ( понеделник, 25 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Вратил дијамантски прстен-добил голема донација PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 24 февруари 2013

bezdomnik900.jpgБили Рејс Харис,бездомник од Мисури,САД, кон средината на февруари го вратил дијамантскиот прстен кој случајно паднал во неговото пајнче за собирање милостиња.Во знак на благодарност сопственичката Сара Дарлинг  со својот сопруг  покренала хуманитарна акција и за брзо време за Харис  собрале повеќе од 86.000 долари.

 

 

Последни измени ( недела, 24 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Американската војска го приземји најмодерниот авион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 23 февруари 2013
raptorr680.jpgАмериканската армија ги приземји сите авиони ф-35 лајтнинг поради проблеми со млазниот мотор.Ова летало е најсовремено во светот и е од петтата генерација на воздухоплови кои засега ги има само армијата на САД.Се произведува во неколку варијанти.
Последни измени ( сабота, 23 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Белгијанци открија пирамида на Рамзес Втори PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 февруари 2013

ramzes777.jpgАрхеолози од Белгија  откриле во Египет остатоци на гробница,стара околу 3.200 години која му припаѓала  на еден од  значајните  советници на Рамзес Втори.Откритието има големо значење,бидејќи Кај,кој ја вршел должноста на везир на дворот на фараонот,им е добро познат на археолозите врз основа на бројни документи.

Читај повеќе...
 
Во САД ќе забранат благи сокови во високи чаши PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 февруари 2013

sok00.jpgЗа прв пат во САД би можела да биде забранета продажбата на благи сокови во високи чаши и тоа во Њујорк за околу три недели,ако судот не  го прифати приговорот на производителите и продавачите на таа одлука.Судијата на Врховниот суд не донел веднаш одлука,ама кажал дека тоа ќе го направи.

 

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 91 92 93 94 Следно > Крај >>

Резултати 811 - 819 од 844
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive