Актуелно
Супер јахта на "Порше" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 05 ноември 2019
superjahta1q.jpgПо речиси една деценија создавање, новата суперјахта дизајнирана од „Порше“ изгледа како нешто што вредеше да се чека.
Читај повеќе...
 
Зголемена продуктивност во Јапонија со скратена ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 04 ноември 2019
mikrosoft1q.jpgЈапонски „Мајкрософт“ ја подобрил продуктивноста на своите вработени за цели 40% откако пробно вовел скратена работна недела.
Читај повеќе...
 
Скопје ќе добие трамвај без шини PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 02 ноември 2019
bezsini1q.jpgТрамвај без шини со погон на водород е нов, еколошки вид на јавен превоз што Скопје ќе го добие следната година, потврди градоначалникот Петре Шилегов. Тендерот за набавка на новите возила ќе биде распишан до крајот на годината и планирани се две долги релации, Ѓорче Петров-Ново Лисиче и Бутел-Пинтија.
Читај повеќе...
 
И четката за заби доби вештачка интелигенција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 31 октомври 2019
cetka1q.jpgБрендот на производи за орална хигиена „Орал-Б“ ја претстави првата електрична четка за заби со вештачка интелигенција. Од компанијата велат дека оваа четка го подобрува миењето заби и дава информации дали исправно го правиме тоа.
Читај повеќе...
 
Истренирани кучиња откриваат археолошки локалитети в PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 30 октомври 2019
nos1w.jpgИстренирани кучиња го користат своето истенчено чувство за мирис за да им помагаат на археолозите да откријат древни гробници во Хрватска стари речиси 3.000 години.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 919
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive