Актуелно
Со багер цепат дрва PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 13 октомври 2013
Група работници без  капка пот исцепиле големи количини на дрва,но на оригинален начи,- со багер.Светските медиуми не јавуваат каде то а се случило,но  ја нагласуваат оригиналноста на идејата,bager55v.jpg
Последни измени ( недела, 13 октомври 2013 )
Читај повеќе...
 
Симнала цртан филм на самртфон-добила чек од 1.300 евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 12 октомври 2013

crtan800k.jpgСтејси Видерс од Англија симнувањето на цртан филм на смартфон ја чинело околу 1.300 евра,повеќе од едно неделен одмор во Турција,пишува дејсли мјел.

Последни измени ( недела, 13 октомври 2013 )
Читај повеќе...
 
Се породила во суд PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 11 октомври 2013

porodila22.jpgВо Бања Лука жена  се породила пред вработените во Основиот суд.

 

Читај повеќе...
 
Обама прави пиво во Белата куќа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 09 октомври 2013

obamapivo.jpgБарак Обама толку многу го сака пивото поради што ги натерал шефовите на кујната во Белата куќа да направат мала  дестиларија и на тој начин станал прв претседател САД кој во таа зграда за себе си прави пиво.Денес прави три врсти што во политичката кариера повеќе му помогнало-во време на  кампањата тоа го порзувало со бирачите и на тој начин ги потсетувал дека неговиот ривал Мит Ромни,мормон,не пие.

 

Читај повеќе...
 
Романија ја легализира марихуаната како лек PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 07 октомври 2013
marihuana.jpgРоманија ја легализира медицинската марихуана, со што стана десеттата земја-членка на ЕУ која дозволи употреба на производи од ова наркотично средство за медицински цели.
Последни измени ( понеделник, 07 октомври 2013 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 802 - 810 од 985
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive