Актуелно
Се појавија Гага кукли PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 02 декември 2013
gagakukli.jpgУни­кат­на­та Ле­ди Га­га до­би свои ко­пии. Поп-ѕвез­да­та от­кри кук­ли ис­ти ка­ко неа, во при­род­на го­ле­ми­на, об­ле­че­ни во неј­зи­ни­те ек­сцен­трич­ни кос­ти­ми, на нас­тан во То­кио. Оној што ќе се доб­ли­жи до гра­ди­те на кук­ли­те, мо­же да слуш­не му­зи­ка и по­ра­ки од Ле­ди Га­га. Га­га из­ја­ви де­ка е прес­реќ­на што има ко­пии од неа.
Читај повеќе...
 
Славниот Никола Тесла бил и инструктор по пливање PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 01 декември 2013
tesla55t.jpgСлавниот американско-српски научник Никола  Тесла, авторот на многу пронајдоци кои го изменаа светот,едно време бил дури и инструктор по пливање,што е зачудувачко за многумина со оглед на неговиот  карактер и нагласена срамежливост.Фотката на Тесла на една плажа на Лонг Ајленд е објавена на  социјалните мрежи,но нема  потврда дали е вистината,или е обична фотомонтажа.
Последни измени ( понеделник, 02 декември 2013 )
Читај повеќе...
 
Хеликоптер паднал врз паб во Глазгов PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 30 ноември 2013

padnal77b.jpgПолициски  хеликоптер паднал врз паб во Глазгов во кој имало стотина гости.Пожарникарите потврдиле дека немало жртви,но дека повеќе луѓе се повредени.Причината за паѓањето на леталото не е позната.

Читај повеќе...
 
Ги чувале трите ќерки две години заклучени PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 28 ноември 2013
cuvale2c.jpgБрачна двојка од Тусон, Аризона се соочува со тешки обвиненија откако две години ги чувала затворени нивните три ќерки.
Читај повеќе...
 
Најгледано видео:Татко се тепа со бебе PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 27 ноември 2013

tepa22c.jpgКомичарот Гевин Меклинс објавил видео преку кое го учи родителите на техниките за одбрана од бебињата.

 

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 793 - 801 од 1011
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive