Актуелно
Бакнала полицаец,но треба да оди на суд PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 16 декември 2013

bacila77y.jpgВо време додека  на север на Италија минатиот месец траеја протести на демонстрантки Нина де Шифре бакнала полицаец.Фотографијата како порака за мир го обиколи светот,но полицискиот синдикат сега сака Нина да ја тужи за сексуален напад.

 

Читај повеќе...
 
Универзумот почнал да се уништува PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 15 декември 2013

univerzum88u.jpgНаучниците од Универзитетот „Саутерн Денмарк“  дошле до неверојатни откритија  за кои веруваат дека се дел од процесот на уништување на универзумот кој можеби веќе почнало во космосот.

 

Последни измени ( понеделник, 16 декември 2013 )
Читај повеќе...
 
Кинеско летало слета на Месечината (видео) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 14 декември 2013

kinesko900m.jpgКинеско летало се спушти на Месечината.Настанот во живо го пренесуваше кинеската телевизија,а Кина на овој начин влезе во историјата како  земја  која успеа да направи ваков  вселенски подвиг  по САД и Русија.

Последни измени ( сабота, 14 декември 2013 )
Читај повеќе...
 
По 100 години во Каиро падна снег PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 13 декември 2013

kairo44r.jpgПрв пат за повеќе повеќе од 100 години падна снег во Каиро.Снежната бура го зафатила целиот Блиски исток и предизвикала големи проблеми.Посебно се загрозени бегалците од Сирија во Либан.

 

Читај повеќе...
 
Кореанците направија провиден смартфон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 12 декември 2013

providen77b.jpgЈужнокорејската  компанија „Самсунг“  направи патент  на смартфон кој ќе биде целосно провиден како стакло,а ќе му овозможи на корисникот да го контролира од предната и од задната страна,пишува Дејли мејл.

Последни измени ( четврток, 12 декември 2013 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 784 - 792 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive