Актуелно
Дубаи направи најголем огномет во историјата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 01 јануари 2014

ognomet88u.jpgДубаи направи најголем огномет во историјата,вреден шест милиони долари.Претставници на Гинис потврдиле дека се испукани 500 илјади ракети за огнометот кои го осветлиле небото на  неколку десеттини километри од брегот.

 

Читај повеќе...
 
Функционерите во Кина без цигара на јавно место PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 30 декември 2013
kina500n.jpgКина, земја со најголем број пушачи, прави нови напори да го ограничи пушењето со воведување забрана за пушење на јавни места за високи државни службеници.
Читај повеќе...
 
Членки на "Пуси рајот"сакаат да го урнат Путин PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 28 декември 2013
pusi88.jpgДвете членки на руската панк група "Пуси рајот", кои поминаа речиси две години во затвор за нивниот богохулен настап во главната московска катедрала, изјавија дека уште сакаат да го симнат од власт претседателот Владимир Путин.
Читај повеќе...
 
Дедо Мразовци сурфаа на Флорида PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 26 декември 2013
mrazovci44.jpgПовеќе од 210 сурфери маскирани како Дедо Мразовци, помошници на Дедо Мраз и снешковци, сурфаа на Бадник на брановите на крајбрежјето на Атлантскиот Океан во централна Флорида.
Читај повеќе...
 
Мао Цедунг од злато чини 16 милиони долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 25 декември 2013

mao77y.jpgПо повод одбележувањето на 120 години од раѓањето на основачот на модерна Кина Мао Цедунг,во Шаошан е откриена монументална статуа со неговиот лик од чисто злато.Скулптурата е  висока 83 сантиметри,тешка е околу 50 килограми,а во нејзината изработка учествувале 20 уметници.Наводно,чинела 16 милиони долари.

.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 775 - 783 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive