Актуелно
Фармерките го слават 140-от роденден PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 јуни 2013

famerki99.jpgТочно пред 140 години  родена е џинс облеката,која  во задните педесет години го преплави светот  и стана урбана иниформа на сите возрасти,сталежи,професии и е погодна за сите прилики.

 

Читај повеќе...
 
Кондури по кои лудуваат холивудските ѕвезди PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 01 јуни 2013

konduri99nn.jpgНовата  колекција  на кондури  „Ланвин“ за сезоната есен/зима 2013/2014. година обилува со чисти линии,контрасти,асиметрија,софистицирани детали.Гвинет Палтору,Блејк Лавли,Џесика Алба,Наоми Вост,само се некои од познатите дами кои во својата гардероба имаат делови од обувки од францускиот бренд.

 

Читај повеќе...
 
Две години затвор за Долче и Габана?! PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 30 мај 2013

dolce99.jpgПрочуената  модна двојка  "D&G" – Доменик Долче и Стефан Габана, може да добие затворска казна од две години и шест месеци поради зтајување на данок.Според италијанските медиуми италијанското обвинителство,дизајнерите на донаочните  власти не им пријавиле приход милијарда евра.

 

Читај повеќе...
 
Германец 15 години имал молив во главата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 29 мај 2013
germanec55vv.jpg Германските доктори изјавија дека маж 15 години живеел со молив во глава кој го добил по инцидент во детството.
Читај повеќе...
 
Купил село во Шпанија за 45 илјади евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 28 мај 2013
selo99mm.jpgАнгличаните се повеќе купуваат недвижности во Шпанија која се наоѓа во тешка економска криза.Во овааа држава може да се купат напуштени села дури и за 39.000 фунти.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 766 - 774 од 865
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive