Актуелно
Фатена провидна риба PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 21 јануари 2014
prozirna1q.jpgРибар од Нов Зеланд Стујарт Фрејзер   останал зачуден кога во водата здогледал животинче кое наликува на провидна шкампа. 
Последни измени ( вторник, 21 јануари 2014 )
Читај повеќе...
 
Го погребале со рибарски чамец PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 20 јануари 2014
pogreb34.jpgРоналд Блос Постариот бил човек кој ги сакал отворените пространства, па ковчегот му беше однесен до гробното место со чамец.
Читај повеќе...
 
Жаклина имала љубовна афера со балетанот Нуреев PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 19 јануари 2014
nureev55t.jpgЖаклин Кенеди, вдовицата на убиениот американски претседател Џон Кенеди, имала љубовна афера со познатиот руски балетан Рудолф Нуреев во време додека таа беше „прва дама“ на САД, тврди Дарвин Портер, автор на најновата книга за семејството Кенеди и за нивните љубовно-сексуални врски.
Читај повеќе...
 
Дружењето со коњи е мелем за душата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 јануари 2014

konj88.jpgДвижењата на коњот ги симулираат човечките,телото на животното е потопло,а пулсот понизок отколку кај човекот,што во комбинација има посебни тераписки  ефекти кај децата заболени од церебрална парализа,Даунов синдром и врз некои други пореметивања.

Читај повеќе...
 
Првиот вселенски турист до крајот на годинава PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 12 јануари 2014

galaktik1w.jpgУште еден  тест успешно помина леталото на компанијата  „Вирџин галактик“.Постигна висина од скоро 22  километри,а основачот на компанијата Ричард Брансон вели дека до крајот на годинава ќе биде изведен првиот комерцијален лет.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 757 - 765 од 1010
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive