Актуелно
Облека со вкус на чоколадо PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 февруари 2014
obleka300.jpgТешко е да се задржи вниманието на облеката, доколку по ѕидовите тече чоколадо.Инспирирани од патување во Белгија, дизајнерите Умберто Леон и Карол Лим сакаа нивната ревија за колекцијата есен-зима да биде уживање за сите сетила. Многу од присутните не можеа да се воздржат па со прстите се послужуваа од чоколадото кое течеше од голем бел ѕид.
Читај повеќе...
 
Вилата на Ал Капоне се продава за 8,5 милиони долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 09 февруари 2014
vila1e.jpgВилата на легендарниот американски гангстер Ал Капоне во Мајами Бич, во државата Флорида, се продава за цена од 8,5 милиони долари. Таа е изградена во 1922 година и се наоѓа на островот Палм Ајленд. Ал Капоне ја купил во 1928 година за 40.000 долари.
Читај повеќе...
 
Никој не го сака кучето со два носа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 08 февруари 2014

kuce45v.jpgСнафлс, мешанец од германски и белгиски овчар со месеци е во азил во Глазгов,а потенцијалните сопственици го заобиколуваат,бидејќи ги одбива несекојдневната аномалија на муцката-има два носа кои може одделно да ги движи

Читај повеќе...
 
Суперињекција ја затвора раната за 15 секунди PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 февруари 2014

superinekcija1w.jpgАмериканската компанија  RevMedx тврди дека произвела суперињекција која може за само 15 секунди да го сопре крварењето од прострелна рана.

Последни измени ( петок, 07 февруари 2014 )
Читај повеќе...
 
Гејтс не го води веќе "Мајкрософт" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 05 февруари 2014
gejts1q.jpg "Мајкрософт" го назначи Сатја Надела за нов главен извршен директор, унапредувајќи го од позицијата извршен директор на малиот, но сe поуспешен бизнис за достава на софтвер и Интернет услуги.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 748 - 756 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive