Актуелно
Исчезнала пред 52 години-ја нашле жива во Канада PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 21 јули 2013

zena33v.jpgЛиси Џонсон (77)  последен пат е видена во предградите на Ванкувер во септември 1961 година.Полицијата за нејзиното исчезнување го сомничела  сопругот кој го пријавил исчезнувањето по четири години.

Читај повеќе...
 
Роботи го чистат познатиот мост во Сиднеј PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 19 јули 2013

robot2x.jpgАвстралискте  власти за чистење на познатиот мост преку Сиднејска порта ангажирале два моќни роботи.

 

Последни измени ( петок, 19 јули 2013 )
Читај повеќе...
 
Направено одело од кое бегаат ајкулите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 18 јули 2013

nevidlivo88b.jpgЕдна австралиска фирма денес претстави нуркачко одело кое се рекламира како прво кое штити од напад на ајкули и кое е направено со примена на нови откритија кои се во врска со  видот на овие  предатори.

Читај повеќе...
 
Постариот син на Рој стана Македонец PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 17 јули 2013
postariot2.jpgСу­шан­то, постариот син на индискиот бизнисмен Субрата Рој, стана Ма­ке­до­нец. Според владиниот портпарол Александар Ѓоргиев, пред еден ме­сец, на владина седница, на Сушанто му било одобрено барањето да се стек­не со македонско државјанство. Неговиот помлад брат Сееманто и тат­ко им Субрата, вели Ѓоргиев, сe уште не побарале да станат Ма­ке­дон­ци.
Читај повеќе...
 
Кевин Костнер продава голем имот во Јужна Дакота PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 јули 2013
kevin7.jpgХоливудскиот актер Кевин Костнер го продава земјиштето од 404 хектари во гратчето Дедвуд во Јужна Дакота, САД за 14 милиони долари.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 739 - 747 од 873
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive