Актуелно
Снимка на групата АББА продадена е за 5000 евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 12 август 2013

aba899.jpgРетка снимка на  некогаш популарната група АББА продаден е вчера за речиси 5000 евра на он лајн аукција на колекционерски предмети на шведската група.

Последни измени ( понеделник, 12 август 2013 )
Читај повеќе...
 
Мадуро спие во мавзолејот на Хуго Чавез PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 11 август 2013

maduro9.jpgПрет­се­да­те­лот на Ве­не­цу­е­ла Ни­ко­лас Ма­ду­ро е поз­нат по не­го­ва­та пре­да­ност кон по­кој­ни­от ли­дер Ху­го Ча­вез, а се­га приз­на­ва де­ка по­не­ко­гаш спие во мав­зо­ле­јот ка­де се чу­ва­ат не­го­ви­те ос­тан­ки.

Читај повеќе...
 
Чека дете од сопругата на својот најдобар пријател PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 01 август 2013

ceka1q.jpgСајмон Кауел наскоро ќе стане татко и тоа со жената на својот најдобар пријател.Судија и автор на многу емисии во кои се откриваат таленти една година  се гледа со Лорен Силверман,која е сега во десеттата недела на бременост.

 

Читај повеќе...
 
Анистон и ако не е,се чувствува како мажена PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 30 јули 2013
aniston00.jpg Џенифер Анистон ги отфрли шпекулациите дека ќе се мажи со Џастин Теру. 44-годишната актерка минатиот викенд го промовираше новиот филм "Ние сме семејството Милер" и тогаш изјави дека таа и Теру се супер и дека ниту закажале датум за свадбата, ниту пак ја одложиле свадбата, а уште помалку се расправале околу тоа каде да се венчаат.
Читај повеќе...
 
Во Кан украден накит вреден 40 милиони евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 28 јули 2013
kan44.jpgВо моментот кога во Кан на Азурниот брег, во хотелот Карлтон се одржуваше изложба на накит, едно вооружено лице успеа да ограби накит вреден 40 милиони евра.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 730 - 738 од 873
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive