Актуелно
Мекејн играл покер кога се одлучивало за Сирија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 04 септември 2013

poker1.jpgВо време  додека американскиот државен секретар Џон Кери, министерот за одбрана  Чак Хејгел  и началникот на генералштабот Мартин Демпси говореа за тоа дали САД треба да интервенира во Сирија,Џон Мекејн играл на својот "ајфон"

Последни измени ( среда, 04 септември 2013 )
Читај повеќе...
 
Кинези од урина ќе прават заби PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 03 септември 2013

urina33.jpgКинеските научници спроведоа истражувања кои покажале дека  урината може да биде  извор на матични клетки од кои можат да се развијат помали органи,како што се заби.

 

Читај повеќе...
 
Џејн Фонда (75) ги засени младите убавици (видео) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
понеделник, 02 септември 2013

dzejn22c.jpgГлумицата Џејн Фонда една е од ѕвездите кои се појавуваат на новата реклама за  "L'Oreal" козметика иако е скоро три пати постара од одделни убавици  кои позирале со неа.Џејн (75) ги засени.

Последни измени ( понеделник, 02 септември 2013 )
Читај повеќе...
 
Откриена планета на која годината трае 8,5 часа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 24 август 2013

cudna_planeta.jpgНеодамна е откриена планета,наречена "Кеплер 78б",која се наоѓа на оддалеченост од 700 светлосни години  од Земјата.Таа ја обиколува својата ѕвезда за само 8,5 часа.Ова е планета со најкус орбитален период,односно година и температурата на неа изнесува 5 илјади степени.

Читај повеќе...
 
Ферги го смени името PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 19 август 2013
mena22.jpgФерги официјално си го смени името. Пејачката родена како Стеј­си Ен Фергусон, сега е Ферги Духамел.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 721 - 729 од 873
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive