Актуелно
Дрвени мотажни кабини за планинари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 30 јануари 2019
Дрвена кабина во форма на саќе, наречена Варден, е поставена на планината Сторфјелет во Норвешка. На барање на Норвешката планинарска асоцијација, норвешкото архитектонско студио „Спин аркитекте“ го дизајнираше засолништето, чија цел е да се поттикне планинарењето. Таа е направена така да може drevena1q.jpgда ги издржи суровите поларни зими.
Читај повеќе...
 
Трамп организираше прием со 300 бургери и пици PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 18 јануари 2019
burger1q.jpgДоналд Трамп организираше гозба со брза храна во Белата куќа, обвинувајќи го делумното затворање на владата што ја нема на располагање службата за кетеринг.
Читај повеќе...
 
Обично јајце го урна Инстаграм PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 јануари 2019
jajce1q.jpgФотографија на обично мало јајце ја презеде титулата на најлајкуван пост на Инстаграм од Кајли Џенер.
Читај повеќе...
 
Барби наполни 60 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 08 јануари 2019
barbi1q.jpgГодинава полни 60 години и сѐ уште нема ниедна брчка. Русокоса или бринета, со исправена или со навиткана коса, со бел или со црномурест тен, принцеза или претседателка, Барби отсекогаш е омилена играчка на малите девојчиња, колку и да предизвикуваше контроверзии низ годините.
Читај повеќе...
 
Направен првиот моторцикл со 3-Д печатење PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 03 јануари 2019
nera1q.jpgГерманската компанија „БигРеп“ го создаде првиот прототип на својот 3-Д отпечатен мотоцикл, наречен „НЕРА“. Тоа е прв целосно функционален електричен мотоцикл на светот од ваков тип и иако моментално не е наменет за продажба, компанијата од Берлин се надева дека ова ќе го покаже огромниот потенцијал на 3-Д печатењето.
Последни измени ( четврток, 03 јануари 2019 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 829
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive