Актуелно
Барби наполни 60 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 08 јануари 2019
barbi1q.jpgГодинава полни 60 години и сѐ уште нема ниедна брчка. Русокоса или бринета, со исправена или со навиткана коса, со бел или со црномурест тен, принцеза или претседателка, Барби отсекогаш е омилена играчка на малите девојчиња, колку и да предизвикуваше контроверзии низ годините.
Читај повеќе...
 
Направен првиот моторцикл со 3-Д печатење PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 03 јануари 2019
nera1q.jpgГерманската компанија „БигРеп“ го создаде првиот прототип на својот 3-Д отпечатен мотоцикл, наречен „НЕРА“. Тоа е прв целосно функционален електричен мотоцикл на светот од ваков тип и иако моментално не е наменет за продажба, компанијата од Берлин се надева дека ова ќе го покаже огромниот потенцијал на 3-Д печатењето.
Последни измени ( четврток, 03 јануари 2019 )
Читај повеќе...
 
Њујoршки универзитет му додели диплома на куче PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 26 декември 2018
diploma1w.jpgУниверзитет од Њујорк му додели почесна диплома на кучето кое со години придружуваше студентка на предавањата и секојдневно ѝ асистираше.
Читај повеќе...
 
Единствениот албино мајмун вратен во џунгла PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 22 декември 2018
albi1c.jpgЕдинствениот познат албино орангутан на светот е вратен во џунгла во Борнео, една година откако беше спасен од заробеништво.
Читај повеќе...
 
Макартни ги обедини "Битлиси" и "Ролинг стоунси" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 декември 2018
maka1q.jpgПол Макартни ги воодушеви фановите на синоќешниот концерт во Лондон, кога на сцената ги повика поранешниот колега од „Битлс“, Ринго Стар и гитаристот на „Ролинг стоунс“, Рони Вуд, непланирано формирајќи супергрупа.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 808
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive