Актуелно
Референдум за магични печурки во Денвер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 08 мај 2019
magicni1q.jpgАмериканскиот град Денвер ќе одржи референдум со кој може да се легализира употребата на магични печурки. Ако биде успешен, граѓаните веќе нема да бидат казнувани за лична употреба и поседување на оваа дрога.
Читај повеќе...
 
Во Токио е отворено кафуле со прасиња PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 01 мај 2019
prasinja1q.jpgПо кафулиња со кучиња, бувови и ежови, во Токио неодамна се отвори кафулето „Мипиг“, кадешто низ нозете на гостите се шетаат прасиња.
Читај повеќе...
 
Наскоро прв вистински соларена автомобил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 28 април 2019
solaren1q.jpgГерманската старт ап компанија „Соно моторс“ објави дека планира да го произведува првиот електрично-соларен автомобил на светот во поранешната фабрика на „Сааб“ во шведскиот град Тролхетен.
Читај повеќе...
 
Сонда за прв регистрира марсотрес PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 24 април 2019
marsoters1q.jpgСондата на НАСА, „Инсајт“, го регистрирала првиот сеизмички настан на Марс, откако се спушти на оваа планета во ноември. На 6 април, сензорите на сондата снимиле слабо тресење и ова е првиот сеизмички сигнал детектиран на површината на друго планетарно тело, освен Месечина и Земја.
Читај повеќе...
 
Успешно полета најголемиот авион на светот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 април 2019
najgolem1q.jpgНајголемиот авион на светот според распонот на крила го имаше својот прв лет над пустината Мохаве во Калифорнија.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 808
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive