Актуелно
БМВ создаде најцрн автомобил на светот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 28 август 2019
crn1b1q.jpgБМВ создаде вантаблек верзија на своето купе „X6“, испрскан со најцрниот црн пигмент на светот, кој апсорбира 99% светлина.
Читај повеќе...
 
Пацификот крие таинтсвени држави и острови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 25 август 2019
sao_tome1q.jpgВо 2017 година, речиси 87 милиони странски туристи ја посетиле Франција, која се наоѓа на врвот на новата листа на Светската туристичка организација на Обединети нации, пред Шпанија и САД. На другиот крај на листата, со само 2.000 странски гости во 2017, е јужнопацифичката држава Тувалу, кадешто лесно можете да пронајдете цела плажа, па дури и остров само за себе.
Читај повеќе...
 
НАСА именуваше камен на Марс по "Ролинг стоунс" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 24 август 2019
imenuvano1q.jpgКамен на Марс официјално беше именуван од НАСА во чест на „Ролинг стоунс“.
Читај повеќе...
 
Исланѓани тагуваат по првиот глечер што умре PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 19 август 2019
taguvaat1q.jpgИсланѓани жалат за загубата на глечерот Окјокул, кој умре по 700 години постоење. Тој и официјално беше прогласен за мртов во 2014 година, кога веќе не бил доволно густ за да може да се движи. Од него сега е останато само мало количество мраз на врвот на вулкан.
Читај повеќе...
 
Холандија ќе гради згради со фасади од зеленило PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 август 2019
Холандското архитектонско студио МВРДВ ги објави дизајните за блок станбени згради во град во Холандија, со зелена фасада формирана од полици со растенија.holand1wwd.jpg
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 829
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive