Актуелно
УНЕСКО заштити фарма за пастуви во Чешка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 16 јули 2019
Фарма за пастуви во Чешка основана пред 440 години е првата фарма која се најде на листата на заштитено светско културно наследство на УНЕСКО.pastuvi1q.jpg
Читај повеќе...
 
Чернобил ќе стане туристичка атракција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 11 јули 2019
cernobil1q.jpgОбласта што го опкружува Чернобил, каде што во 1986 година се случи најголемата нуклеарна катастрофа во историјата, и официјално ќе стане туристичка атракција, објави украинскиот претседател Володимир Зеленски.
Читај повеќе...
 
Претставен првиот електричен "мини" на "БМВ" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 10 јули 2019

mini1wes.jpgШест децении по појавата на оригиналниот „мини“, неговиот сопственик „БМВ“ ја претстави првата електрична верзија, со која се надева дека ќе почне нова ера и ќе одговори на европските цели за намалување на емисијата на штетни гасови.

Читај повеќе...
 
Легендарниот "Комодоре 64" се враќа на пазарот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 05 јули 2019
komodore1q.jpg„Комодоре 64“, најпродаваниот компјутер во историјата и еден од симболите на 1980-ите, се враќа на пазарот, но во помодерно издание.
Читај повеќе...
 
НАСА ќе испрати дрон на Титан PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 28 јуни 2019
titan1s.jpgНАСА ќе испрати дрон на нуклеарен погон на најголемиот месец на Сатурн за да истражи повеќе локации во потрага по услови за живот. Оваа мисија ќе чини една милијарда долари и дронот треба да пристигне на Титан во 2034 година.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 797
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive