Занимливости
Се сакаат 70 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 02 март 2013

ljubov7000.jpgЏек  Потер  е витален  91-годишњак кој секојдневни ја посетува својата сопруга Филис во Домот за стари.Таа има деменција,но љубовта на свој начин трае.

Читај повеќе...
 
Во Токио млади луѓе живеат во "ормарчиња" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 01 март 2013
ormarce444.jpg

Поради недостаток на простор во Токио помладите Јапонци  живеат во такавикани касети за што плаќаат кирија од 465 евра месечно.Во нив има место за едно или две лица и за мал  дел од облеката.

Читај повеќе...
 
Писториус кристел лек за силен секс PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 28 февруари 2013
pistorius88.jpgОскар Писториус кој беше обвинет за убиство на неговата девојка користел растителен лек за силен секс.Лекот во куќата го нашла полицијата.
Читај повеќе...
 
Бесмртни медузи живеат во Белото Море PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 27 февруари 2013
meduzi00.jpgВо водите на Белото Море живеат медузи кои се бесмртни,имаат постојана моќ да се возобновуваат.
Последни измени ( среда, 27 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Баба се омажила за осумгодишно момче PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 26 февруари 2013
baba44n.jpgВо Зимбабве во брак стапија осумгодишното момче Санел Масилел и 61-годишната Хелен Шабангу.
Читај повеќе...
 
Р'ѓосан брод плови без посада по Атлантикот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 25 февруари 2013

brod900.jpgЗар'ѓаниот брод "Љубовта на Oрлов", долг 100 метри, кој името го добил по руската филмска ѕвезда од триесеттите години од минатиот век,плови по меѓународните води кај брегот на Канада  по двата несупешни обиди да биде одвлечкан на отпад.На него нема посада,ниту светло  кое би предупредило на присуство на пловен објект.

 

 

Последни измени ( понеделник, 25 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Вратил дијамантски прстен-добил голема донација PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 24 февруари 2013

bezdomnik900.jpgБили Рејс Харис,бездомник од Мисури,САД, кон средината на февруари го вратил дијамантскиот прстен кој случајно паднал во неговото пајнче за собирање милостиња.Во знак на благодарност сопственичката Сара Дарлинг  со својот сопруг  покренала хуманитарна акција и за брзо време за Харис  собрале повеќе од 86.000 долари.

 

 

Последни измени ( недела, 24 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Американската војска го приземји најмодерниот авион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 23 февруари 2013
raptorr680.jpgАмериканската армија ги приземји сите авиони ф-35 лајтнинг поради проблеми со млазниот мотор.Ова летало е најсовремено во светот и е од петтата генерација на воздухоплови кои засега ги има само армијата на САД.Се произведува во неколку варијанти.
Последни измени ( сабота, 23 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Белгијанци открија пирамида на Рамзес Втори PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 февруари 2013

ramzes777.jpgАрхеолози од Белгија  откриле во Египет остатоци на гробница,стара околу 3.200 години која му припаѓала  на еден од  значајните  советници на Рамзес Втори.Откритието има големо значење,бидејќи Кај,кој ја вршел должноста на везир на дворот на фараонот,им е добро познат на археолозите врз основа на бројни документи.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 71 72 73 74 75 76 77 78 Следно > Крај >>

Резултати 976 - 988 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive