Занимливости
Гратче во САД се разбуди покриено со мраз PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 03 март 2020
pokrieno1w.jpgИако наликува на сценографија од „Снежно кралство“, ова, всушност, се вистински ефекти на невреме во град во американската сојузна држава Њујорк.
Читај повеќе...
 
Произведен првиот дрвен електричен мотоцикл PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 02 март 2020
drvenm1.jpgКога „Њурон моторс“ првпат го претстави својот електричен мотоцикл, многумина беа скептични дека овој концепт со дрвена шасија навистина ќе заживее. Но, француската старт ап компанија вели дека веќе почнала да прима нарачки за „ЕВ-1“, иако неговата цена ќе биде 60.000 евра.
Читај повеќе...
 
Белгиски научници прават путер од инсекти PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 01 март 2020
insekt1w.jpgНаучници од Универзитетот во Гент (Белгија) експериментираат со маст од ларва како замена за путер во вафли, торти и колачи. Тие велат дека масти од инсекти се еколошки поодржливи од секојдневните млечни продукти.
Читај повеќе...
 
Луксембург воведе бесплатен јавен превоз PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 29 февруари 2020
lukesem1q.jpgПо неколку месеци најави, во Луксембург од денес почна да се применува бесплатен јавен превоз.
Читај повеќе...
 
Новиот филм за Џејмс Бонд ќе биде најдолг досега PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 27 февруари 2020
daniel1ww.jpgНовиот филм за Џејмс Бонд ќе биде најдолг во историјата на оваа популарна франшиза.
Читај повеќе...
 
Кина користи дронови во борба со коронавирусот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 23 февруари 2020
koristi1q.jpgКина користи дронови и роботи за дезинфекција на болници, транспорт на храна и за одржување на карантин како една од мерките во борбата против коронавирусот.
Читај повеќе...
 
Шри Ланка создаде супер електричен автомобил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 20 февруари 2020
sri1q.jpgПрвиот електричен суперавтомобил од јужна Азија премиерно ќе биде претставен на 90. Автосаем во Женева, што ќе се одржува од 5 до 15 март.
Читај повеќе...
 
Во Финска снимени мечиња како танцуваат PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 19 февруари 2020
tanc2ee.jpgНаставник од Финска успеа да направи неверојатни фотографии од мечиња како танцуваат во шума.
Читај повеќе...
 
"Тесла" треба да исече илјадници дрвја поради... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 февруари 2020
seced1.jpgГермански суд ѝ нареди на компанијата „Тесла“ да запре со сечата на шумата во близина на Берлин, каде што треба да се гради нејзината прва европска гигафабрика за електрични автомобили и батерии. Ова е победа за локалните активисти за животна средина, кои велат дека проектот е закана за тамошниот природен свет и за снабдувањето со вода.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 92 - 104 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive