Занимливости
"Ирец" на Скорсезе ќе доцни поради подмладување на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 08 јуни 2019
irec1we.jpgРежисерот Мартин Скорсезе откри дека премиерата на неговиот нов филм „Ирец“ ќе доцни поради скапите сцени со специјални ефекти.
Читај повеќе...
 
Џеј-Зи е прв хип-хоп милијардер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 јуни 2019
djejzi1q.jpgЏеј-Зи и официјално стана првиот хип хоп милијардер, откако изгради империја заснована на музика, недвижнини, имот и инвестиции, објави „Форбс“.
Читај повеќе...
 
Финска ќе стане јаглеродно неутрална држава PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 05 јуни 2019
fin1q.jpgНовата влада на Финска вети дека државата ќе стане јаглеродно неутрална до 2035 година, што планира да го реализира преку поголеми вложувања во инфраструктурата и во општата благосостојба.
Читај повеќе...
 
Стогодишна жена е избрана во градскиот совет во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 30 мај 2019
stogodisna1.jpgПоранешната учителка Лизел Хајзе го направи тоа на 100-годишна возраст, откако беше избрана во градскиот совет на Кирхајмболанден, град со 8.000 жители во западна Германија. Како дел од локалното движење „Ние за Кибо“, таа добила најмногу гласови на неделните локални избори и ќе биде негова портпаролка во градското собрание.
 
Моторно масло од гуми за џвакање направија во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 28 мај 2019
motorno1we.jpg„Нексел“, подружницата за иновации на британскиот бренд за моторни масла „Кастрол“, направи моторно масло од отпадни материјали, вклучувајќи гуми за џвакање и новогодишни елки.
Читај повеќе...
 
Во Канада најдени фосили на габи стари 1 милијарда... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 23 мај 2019
gabi1q.jpgСитни фосили пронајдени во пустата дивина на канадскиот Арктик се остатоци од најстарите познати габи на Земјата, објавија научниците.
Читај повеќе...
 
Поп арт скулптура продадена за 91,1 милиони долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 мај 2019
popart1q.jpgЧелична скулптура на американскиот поп арт уметник Џеф Кунс е продадена на аукција за 91,1 милион долари, што претставува нов светски рекорд за дело на жив уметник.
 
Зекерберг и' направи кујтија за спиење на сопругата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 13 мај 2019
zekerberg1q.jpgОсновачот на Фејсбук, Марк Закерберг, направи дрвена „кутија за спиење“, која емитува слабо светло рано наутро, за да ја предупреди неговата сопруга кога е време за станување, без да мора да погледнува во телефонот.
Читај повеќе...
 
Странци ги разграбаа куѓите од едно евро на Сицилија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 11 мај 2019
sicilija1q.jpgГрадот на Сицилија кој ги стави на аукција своите празни куќи со цел да го спречи своето пропаѓање успеа да продаде 16 од нив на странски купувачи. Сепак, тие постигнале цена повисока од почетните едно евро.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 79 - 91 од 868
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive