Занимливости
Шенџен прв кинески град кој забрани да се јадат мачки.. PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 02 април 2020
kineskip1.jpgШенџен стана прв кинески град кој забрани продажба и консумирање на месо од мачки и кучиња.
Читај повеќе...
 
Продавниците за оружје во САД работат и за време на ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 01 април 2020
smeat1w.jpgАдминистрацијата на Доналд Трамп заклучи дека продавниците за оружје се „суштински бизниси“ кои треба да бидат отворени и среде пандемијата на коронавирусот.
Читај повеќе...
 
Хари и Меган се преселија во САД,Трамп вели... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 31 март 2020
ham1q.jpgДоналд Трамп изјави дека САД нема да плаќаат за обезбедувањето на принцот Хари и Меган Маркл, откако тие се доселија од Канада непосредно пред да бидат затворени границите поради кризата со коронавирусот.
Читај повеќе...
 
Италијанец на својот балкон истрчал 100 километри PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 30 март 2020
istrcal1q.jpgЖивот во изолација особено тешко им паѓа на оние кои навикнале да трчаат. Сепак, тоа не спречи италијански маратонец да трча цел ден и притоа да не излезе од дома.
Читај повеќе...
 
Украдени пет пиштоли од филмовите за Џејмс Бонд PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 29 март 2020
bond888.jpgПет пиштоли кои биле користени во филмовите за Џејмс Бонд, меѓу кои и последниот во кој тајниот агент 007 го играл Роџер Мур, се украдени од куќа во северен Лондон, а осомничените имале источноевропски акценти, соопшти британската полиција.
Читај повеќе...
 
Луксузни модни брендови ќе прават хируршки маски PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 26 март 2020
hirurski1.jpgМодните брендови „Ив Сен Лоран“ и „Баленсијага“ ќе ги искористат своите погони за да прават хируршки маски место луксузна облека во периодот кога светот се бори со пандемијата на коронавирусот.
Читај повеќе...
 
Како да ја одржувате хигиената на мобилниот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 25 март 2020
higiena1.jpgИ во нормални околности е добра идеја одвреме-навреме да си го чистите мобилниот телефон. Сега е мудро да го правите тоа и почесто, бидејќи коронавирусот е многу заразен, а знаеме дека на површини може да преживее и два-три дена.
Читај повеќе...
 
Откриен фосил на најстарата птица на светот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 24 март 2020
fosilp1.jpgНаучниците објавија дека откриле фосил на најстарата позната модерна птица на светот – минијатурно суштество двојно помало од дива патка.
Читај повеќе...
 
Отворено студио за 3-Д печатење чоколадо PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 23 март 2020
printer1.jpgШвајцарскиот производител на чоколада „Бери Калебо“ отвори студио за 3-Д печатење на десерти, што ќе им овозможи на готвачите да создаваат оригинални дизајни кои потоа можат да се репродуцираат.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 66 - 78 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive