Занимливости
"Ауди" и "Ербас" го покажаа летечкото такси PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 декември 2018
audi1we.jpg„Летечки такси возила доаѓаат! Ние во ‘Ауди‘ сме убедени во тоа“, стои во пораката што ја упати управниот одбор на германската автокомпанија.
Читај повеќе...
 
Холанѓаните направија патики од гуми за џвакање PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 27 ноември 2018
guma1w.jpgХоландската дизајнерска фирма за еколошка одржливост „Гамдроп“ и маркетинг организацијата „Јас сум Амстердам“ соработуваа на проект за патики од рециклирани гуми за џвакање. Ѓонот на патиката „Гамшу“ (Gumshoe) e направен од гума собирана од улиците на Амстердам.
Читај повеќе...
 
Рускиот "ролс ројс" распродаден за наредните 2 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 22 ноември 2018
rols1w.jpgРуската компанија „Аурус моторс“ објави дека го распродала севкупното производство на својот луксузен седан „сенат“ за наредните две години и заинтересираните нови купувачи ќе мора да почекаат до 2021 година.
Читај повеќе...
 
Холандско село годишно го посетуваат 600 илјади туристи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 19 ноември 2018
selo1ee.jpgШеесетте жители на холандското село Киндердајк одамна се навикнати на огромен број туристи кои доаѓаат да ги видат ветерниците од 18. век, што се под заштита на УНЕСКО.
Читај повеќе...
 
Јапонец ќе му врати на "Дизни" филм кој се сметал за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 ноември 2018
japonec1g.jpgАнимиран филм на Волт Дизни од 1928 година со среќниот зајак Освалд, лик кој е претходник на Мики Маус, за кој долги години се мислело дека е изгубен, е пронајден во Јапонија.
Последни измени ( петок, 16 ноември 2018 )
Читај повеќе...
 
Пудрата на Меркел во уметничка инсталација PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 07 ноември 2018
pudra1qq.jpgГерманскиот уметник Симон Фуџивара направи уметничка инсталација со камената пудра која ја нанесува германската канцеларка Ангела Меркел пред да се појави во јавност. Инсталацијата насловена „Среќен музеј“ е дел од изложбата „Револуција“ во Фондацијата за уметност во близина на центарот „Помпиду“ во Париз.
Читај повеќе...
 
Француска министерка ја донираше косата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 06 ноември 2018
francuskak1q.jpgФранцуската министерка за еднаквост Марлен Скјапа си ја скрати косата и ја донираше на хуманитарна организација која прави перики за жени болни од рак, охрабрувајќи други да го направат истото.
Читај повеќе...
 
Ејч-Би-О ќе вработи координатор за интимност PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 31 октомври 2018
ejci1w.jpgПо експлицитните секс сцени во сериите „Игра на тронови“ и „Хрониките на Тајмс сквер“, Ејч-Би-О соопшти дека ќе вработи координатор за интимност, кој ќе проверува дали ваквите сцени се безбедни и удобни за актерите.
Читај повеќе...
 
На најдолгиот мост ќе се вози само со посебна дозвола PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 22 октомври 2018
najdolgiot1w.jpgНајдолгиот морски мост на светот е подготвен за отворање и тој ќе ги поврзува Хонг Конг и Макао со кинеското копно, како дел од поширок план за интегрирање на посебните административни региони во Кина.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 53 - 65 од 808
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive