Занимливости
Странци ги разграбаа куѓите од едно евро на Сицилија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 11 мај 2019
sicilija1q.jpgГрадот на Сицилија кој ги стави на аукција своите празни куќи со цел да го спречи своето пропаѓање успеа да продаде 16 од нив на странски купувачи. Сепак, тие постигнале цена повисока од почетните едно евро.
Читај повеќе...
 
Референдум за магични печурки во Денвер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 08 мај 2019
magicni1q.jpgАмериканскиот град Денвер ќе одржи референдум со кој може да се легализира употребата на магични печурки. Ако биде успешен, граѓаните веќе нема да бидат казнувани за лична употреба и поседување на оваа дрога.
Читај повеќе...
 
Во Токио е отворено кафуле со прасиња PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 01 мај 2019
prasinja1q.jpgПо кафулиња со кучиња, бувови и ежови, во Токио неодамна се отвори кафулето „Мипиг“, кадешто низ нозете на гостите се шетаат прасиња.
Читај повеќе...
 
Наскоро прв вистински соларена автомобил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 28 април 2019
solaren1q.jpgГерманската старт ап компанија „Соно моторс“ објави дека планира да го произведува првиот електрично-соларен автомобил на светот во поранешната фабрика на „Сааб“ во шведскиот град Тролхетен.
Читај повеќе...
 
Сонда за прв регистрира марсотрес PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 24 април 2019
marsoters1q.jpgСондата на НАСА, „Инсајт“, го регистрирала првиот сеизмички настан на Марс, откако се спушти на оваа планета во ноември. На 6 април, сензорите на сондата снимиле слабо тресење и ова е првиот сеизмички сигнал детектиран на површината на друго планетарно тело, освен Месечина и Земја.
Читај повеќе...
 
Успешно полета најголемиот авион на светот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 април 2019
najgolem1q.jpgНајголемиот авион на светот според распонот на крила го имаше својот прв лет над пустината Мохаве во Калифорнија.
Читај повеќе...
 
Брегзит ги загрозува слоновите и жирафите во ЕУ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 05 април 2019
zagroza1q.jpgВработените во зоолошките градини во Европа се загрижени за окапите и слоновите ако Велика Британија излезе од Европска Унија без договор.
Читај повеќе...
 
Мајка и ќерка управуваат со "боинг" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 25 март 2019
upravuva1q.jpgФотографија на мајка и ќерка во пилотската кабина на авион на компанијата „Делта“ се прошири на интернет, откако била снимена од еден патник.
Читај повеќе...
 
Гулаб продаден з 1,25 милиони евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 март 2019
gulab1wd.jpgТркачки гулаб е продаден за светски рекорд од 1,25 милиони евра, откако овој спорт стана многу популарен меѓу кинеската елита.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 27 - 39 од 808
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive