Занимливости
Кристен Стјуарт ќе ја глуми Леди Ди PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 20 јуни 2020
kristen1.jpgЅвездата на серијалот „Самрак“, Кристен Стјуарт, ќе ја глуми принцезата Дијана во нов филм за нејзината разделба од принцот Чарлс.
Читај повеќе...
 
Скопската Зоолошка градина ќе довие бели волци од PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 17 јуни 2020
beliv1.jpgПо розеви фламинга, во скопската Зоолошка градина доаѓаат и арктички бели волци.
Читај повеќе...
 
Коронавирусот ги одлага следните Оскари за два месеци PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 16 јуни 2020
oskar2019.jpgПандемијата на коронавирусот почна да влијае и врз настаните во 2021 година, па следната, 93. церемонија на доделување Оскари беше одложена за два месеца. Место 28 февруари, најголемата вечер во сезоната на филмски награди ќе се случи на 25 април.
Последни измени ( вторник, 16 јуни 2020 )
Читај повеќе...
 
Метанот решение за дизел возилата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 јуни 2020
metan1.jpgПроизводителите на метански уреди за возила нудат конвертирање на дизел возилата, со што се овозможува нивни погон на мешавина од дизел и метан. На тој начин, тие стануваат поекономични и поеколошки. Пренамената на комбиња и товарни возила на дизел + метан не ги намалува перформансите на возилото и е погодно за приватни и службени возила.
Читај повеќе...
 
Мали брзорастечки шуми се садат низ Европа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 14 јуни 2020
brzi1q.jpgМали, густи шуми никнуваат низ Европа како дел од движењето кое се обидува да го обнови биодиверзитетот и се бори против климатските промени.
Читај повеќе...
 
Далај Лама ќе објави музички албум на 85 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 10 јуни 2020
dalajlama1q.jpgТибетанскиот духовен водач Далај Лама ќе го издаде својот прв музички албум за да го одбележи 85. роденден.
Читај повеќе...
 
Душко Долгоушко нема да има оружје PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 09 јуни 2020
dolgousko1.jpgЕлмер Фад и Јосемит Сем ќе добијат поинаков изглед во новите цртани филмови од серијалот „Looney Tunes“, што ќе бидат во понудата на стриминг сервисот „Ејч-Би-О макс“. Тие ќе ја задржат својата препознатлива облека, но веќе нема да носат оружје.
Читај повеќе...
 
Мадона со патерици излезе на протест во Лондон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 08 јуни 2020
madona.jpgПоп кралицата Мадона ги изненади демонстрантите во Лондон откако се измеша меѓу нив на протестот против расна неправда, што викендов се одржуваше низ цел свет, како поддршка на движењето „Црните животи значат“.
Читај повеќе...
 
Том Џонс (80):Ќе пеам додека имам здив PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 07 јуни 2020
tomdjons1.jpgСер Том Џонс вели дека ќе продолжи да пее сѐ додека има здив во неговото тело, како што денеска го слави 80. роденден.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 14 - 26 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive