Занимливости
Пудрата на Меркел во уметничка инсталација PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 07 ноември 2018
pudra1qq.jpgГерманскиот уметник Симон Фуџивара направи уметничка инсталација со камената пудра која ја нанесува германската канцеларка Ангела Меркел пред да се појави во јавност. Инсталацијата насловена „Среќен музеј“ е дел од изложбата „Револуција“ во Фондацијата за уметност во близина на центарот „Помпиду“ во Париз.
Читај повеќе...
 
Француска министерка ја донираше косата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 06 ноември 2018
francuskak1q.jpgФранцуската министерка за еднаквост Марлен Скјапа си ја скрати косата и ја донираше на хуманитарна организација која прави перики за жени болни од рак, охрабрувајќи други да го направат истото.
Читај повеќе...
 
Ејч-Би-О ќе вработи координатор за интимност PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 31 октомври 2018
ejci1w.jpgПо експлицитните секс сцени во сериите „Игра на тронови“ и „Хрониките на Тајмс сквер“, Ејч-Би-О соопшти дека ќе вработи координатор за интимност, кој ќе проверува дали ваквите сцени се безбедни и удобни за актерите.
Читај повеќе...
 
На најдолгиот мост ќе се вози само со посебна дозвола PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 23 октомври 2018
najdolgiot1w.jpgНајдолгиот морски мост на светот е подготвен за отворање и тој ќе ги поврзува Хонг Конг и Макао со кинеското копно, како дел од поширок план за интегрирање на посебните административни региони во Кина.
Читај повеќе...
 
Се продаваат пижамите на Хју Хефнер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 октомври 2018
hefner300p.jpgЗаштитниот знак на основачот на „Плејбој“ Хју Хефнер, црните свилени пижами и црвениот пењоар, ќе се продаваат на аукција, заедно со голем број други негови лични предмети и целиот комплет на списанијата за возрасни.
Читај повеќе...
 
Еминем го урна рекордот на "АББА" и "Лед цепелин" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 септември 2018
eminem1ww.jpgАмериканскиот рапер Еминем го урна  рекордот стар 36 години на музичките великани „АББА“ и „Лед цепелин“, откако по деветти пат со нов албум се искачи на првото место на британската топ листа.
Читај повеќе...
 
Џон Ленон на поштенска марка во САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 13 септември 2018
djon1ww.jpgЏон Ленон со легендарните очила и типичната фризура за 70-тите години на минатиот век, отсега е дел од американските поштенски марки.
Читај повеќе...
 
Германската железница ќе брка криминалци со музика PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 септември 2018
bezm1q.jpgГерманската железница соопшти дека планира да пушта атонална музика на станицата Херманштрасе во Берлин, во обид да го намали криминалот.
Читај повеќе...
 
Цртеж нацртан од панда се продава за 500 евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 01 септември 2018
panda1we.jpgЗоолошката градина во Виена им нуди нова атракција на посетителите: панда што црта.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 118 - 130 од 868
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive