Занимливости
Обично јајце го урна Инстаграм PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 јануари 2019
jajce1q.jpgФотографија на обично мало јајце ја презеде титулата на најлајкуван пост на Инстаграм од Кајли Џенер.
Читај повеќе...
 
Барби наполни 60 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 08 јануари 2019
barbi1q.jpgГодинава полни 60 години и сѐ уште нема ниедна брчка. Русокоса или бринета, со исправена или со навиткана коса, со бел или со црномурест тен, принцеза или претседателка, Барби отсекогаш е омилена играчка на малите девојчиња, колку и да предизвикуваше контроверзии низ годините.
Читај повеќе...
 
Направен првиот моторцикл со 3-Д печатење PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 03 јануари 2019
nera1q.jpgГерманската компанија „БигРеп“ го создаде првиот прототип на својот 3-Д отпечатен мотоцикл, наречен „НЕРА“. Тоа е прв целосно функционален електричен мотоцикл на светот од ваков тип и иако моментално не е наменет за продажба, компанијата од Берлин се надева дека ова ќе го покаже огромниот потенцијал на 3-Д печатењето.
Последни измени ( четврток, 03 јануари 2019 )
Читај повеќе...
 
Њујoршки универзитет му додели диплома на куче PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 26 декември 2018
diploma1w.jpgУниверзитет од Њујорк му додели почесна диплома на кучето кое со години придружуваше студентка на предавањата и секојдневно ѝ асистираше.
Читај повеќе...
 
Единствениот албино мајмун вратен во џунгла PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 22 декември 2018
albi1c.jpgЕдинствениот познат албино орангутан на светот е вратен во џунгла во Борнео, една година откако беше спасен од заробеништво.
Читај повеќе...
 
Макартни ги обедини "Битлиси" и "Ролинг стоунси" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 декември 2018
maka1q.jpgПол Макартни ги воодушеви фановите на синоќешниот концерт во Лондон, кога на сцената ги повика поранешниот колега од „Битлс“, Ринго Стар и гитаристот на „Ролинг стоунс“, Рони Вуд, непланирано формирајќи супергрупа.
Читај повеќе...
 
По четири децении "Војаџер-2" го напушти Сончевиот... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 декември 2018
vojader1w.jpgСондата „Војаџер 2“, која беше лансирана во 1977 година, стана само втор објект направен од човекот кој го напуштил Сончевиот систем, објави Американската геофизичка унија од Вашингтон.
Последни измени ( вторник, 11 декември 2018 )
Читај повеќе...
 
Снимен звук на ветерот на Марс PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 09 декември 2018
zvuk1ww.jpgна ветерот на Марс за првпат беше снимен откако модулот „Инсајт“ се спушти на негова површина пред десетина дена, што научниците го опишаа кон непланирана добивка. НАСА објави дека „Инсајт“ успеал да собере длабок нискофреквентен звук во првата недела од истражувањето.
Читај повеќе...
 
"Ауди" и "Ербас" го покажаа летечкото такси PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 декември 2018
audi1we.jpg„Летечки такси возила доаѓаат! Ние во ‘Ауди‘ сме убедени во тоа“, стои во пораката што ја упати управниот одбор на германската автокомпанија.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 105 - 117 од 868
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive