Занимливости
Полета првиот електричен авион на светот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 11 декември 2019
prviota1q.jpgПрвиот целосно електричен комерцијален авион на светот го имаше првиот пробен лет, полетувајќи од вода во канадскиот град Ванкувер.
Читај повеќе...
 
"Дизни" е прво филмско студио со заработка од 10 милијар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 10 декември 2019
diznizar1q.jpg„Дизни“ ќе ја заврши годината со заработка од над 10 милијарди долари, станувајќи прво филмско студио на кое му успеало тоа.
Читај повеќе...
 
Уметник изеде банана што се продаде за 120 илјади долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 08 декември 2019
izede1w.jpgБанана залепена на ѕид се продаде на аукција за 120.000 долари, пред да биде изедена од друг уметник.
Последни измени ( недела, 08 декември 2019 )
Читај повеќе...
 
Служат кафе во шолји што може да се јадат PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 07 декември 2019
solji1q.jpgНовозеландскиот национален авиопревозник ќе почне да користи шолји што можат да се јадат во обид да го намали количеството ѓубре во своите авиони.
Читај повеќе...
 
Кинескиот град Чонкинг покриен е со 2,5 милиони камери PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 07 декември 2019
rekord1ww.jpgЧонгкинг, најгусто населениот град во Кина, е прогласен за најнадгледуван град на светот во анализата на британската технолошко-истражувачка компанија „Компаритек“.
Читај повеќе...
 
Поларни мечки окупираа село во Русија,барајќи храна PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 05 декември 2019
polarni1ww.jpgПовеќе од 50 поларни мечки окупираа село на далечниот север на Русија.
Читај повеќе...
 
Во вила на Малдиви може да спие под вода PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 04 декември 2019
podvodav1a.jpgЛуксузна вила на Малдиви располага со подводен апартман налик на аквариум, каде што гостите можат да уживаат во морскиот свет додека престојуваат.
Читај повеќе...
 
Деценијава што изминува била најтопла во историјата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 03 декември 2019
najtopla1ww.jpgНаучниците се речиси сигурни дека периодот од 2010 до 2019 година ќе биде најтоплата деценија во историјата, имајќи ги предвид просечните температури. Првичните податоци на Светската метеоролошка организација (СМО), објавени на двонеделната конференција за климата во Мадрид, кажуваат дека 2019 ќе биде втора или трета најтопла година досега.
 
Автомобил на водород помина 800 километри PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 02 декември 2019
vodorod1a.jpgХјундаи нексо“ е еден од ретките сериски автомобили што имаат погон на водород и францускиот авантурист Бертран Пикард успешно ја тестираше нивната издржливост.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 13 од 870
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive