Спорт - Актуелно
Македонските ракометари за прв пат по 22 години... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 14 јануари 2020
rakomm1.jpgМакедонската ракометна репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Австрија со пораз од домаќинот со 32:28 во третото коло од групата Б. Македонските ракометари не успеаја да ја поминат првата фаза само на дебито на европските првенства, пред 22 години во Италија.
Читај повеќе...
 
По поразот од Чешка следи потежок пат на ЕП... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 12 јануари 2020
ceska220k.jpgМашката ракометна репрезентација си го усложни пласманот во втората фаза од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска откако во драматичен натпревар со Чешка загуби со 27:25.
Последни измени ( недела, 12 јануари 2020 )
Читај повеќе...
 
Украина падна во последната секунда на ЕП во ракомет PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 11 јануари 2020
kire1w.jpgМашката ракометна репрезентација по голема драма во последните десет минути ја совлада Украина со 26:25 на стартот на Европското првенство, чии домаќини се Австрија, Шведска и Норвешка.
Читај повеќе...
 
Македонецот Кулушевски за 35 милиони евра оди во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 03 јануари 2020
dejank1q.jpgШведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски потпиша за Јувентус во трансферот вреден 35 милиони евра.
Читај повеќе...
 
Стевче Алушовски нов тренер на европскиот првак Варда PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 01 јануари 2020
aluseski.jpgЕвропскиот ракометен првак Вардар во новата година влегува со нов тренер, откако оваа функција му ја довери на Стевче Алушовски, една од своите легенди.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 1137
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive